دفتر پیشخوان دولت پیام شاهیندژ
پیشرو خـدمـات بانکی ، ارتـبـاطـی و مـدرن
درباره سایت


آدرس : آذربایجان غربی - شاهین دژ - خ قـیـام شرقی بـالاتـر از سـه راه
تلفكس :04446324444
Email : payam.office@gmail.com
بمدیریت بهروز اسکندری
دفتر پیشخوان دولت پیام شاهین دژ از سال 1386 فعالیت خود را با نام دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات پیام آغاز کرده و به عنوان زیرمجموعه ی خصوصی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیتش راتا سال 1389 ادامه داد ، در سال 1389 پس از انجام تشریفات خاص نام خود را به دفتر پیشخوان دولت پیام تغییر داده و در حال حاضر نیز با همان نام مشغول فعالیت می باشد که زیر نظر وزارت کشور و استانداری آذربایجان غربی می باشد و با عملی شدن اصل 44 قانون اساسی روز به روز به ادارات طرف قرارداد این دفتر اضافه خواهد شد

:
نظرسنجی
در صورت مراجعه حضوری به دفتر پیام عملکرد ما را چگونه ارزیابی می کنید ؟

filesell

انواع پست پیشتاز - ویژه - سفارشی - اکسپرس ، عادی و ....   

 

Email : payam.office@gmail.com

سرویس پست عادی

شامل نامه ها و مطبوعاتی هستند که فرستندگان روی آنها تمبر الصاق نموده و در صندوق پستی انداخته یا به باج های پستی تحویل میدهند و مرسوله بصورت عادی در جریان کار،مبادله و به مقصد ارسال میگردد و هیچگونه ثبت و ربطی روی آن صورت نمی گیرد

مراحل انجام کار بشرح دیاگرام زیر است :

 

 سرویس پست سفارشی

پست سفارشی

عنوان خدمت

باجه های پستی دولتی، آژانس های پستی و دفاتر خدمات ارتباطی واحد ارائه دهنده خدمت
مرسولاتی كه قبول آن از فرستنده و تحویل آن به گیرنده در قبال صدور و اخذ رسید صورت پذیرفته و امكان پیگیری سرنوشت مرسوله وجود دارد تعریف خدمت
 قوانین و مقررات پستی، مقررات ممنوعات پستی، مقررات ممنوعات هوائی، مقررات گمرکی قوانین و مقررات مرتبط با خدمت
 • به ازاء هر مرسوله 4 دقیقه بدون احتساب مدت سپری شده در نوبت

 • برای هر مرسوله در داخل كشور ( درون شهری 24 الی 48 ساعت ,‌شهرستان ها 48 الی 72 ساعت

 • در خارج از كشور (‌حداکثر 72 ساعت بعد از رسیدن به كشور مقصد )‌

زمان میانگین انجام خدمت
 

 

 

فرآیند انجام خدمت
  مدارک مورد نیاز

 

 

فرم های خدمت

سرویس پست پیشتاز

 • پست پیشتاز

  عنوان خدمت

  باجه های پستی دولتی، آژانس های پستی و دفاتر خدمات ارتباطی واحد ارائه دهنده خدمت
  ارائه خدمات قبول ، ارسال و توزیع مرسولات به سریعترین روش ممکن تعریف خدمت
   قوانین و مقررات پستی، مقررات ممنوعات پستی، مقررات ممنوعات هوائی، مقررات گمرکی قوانین و مقررات مرتبط با خدمت
  • برای هر مرسوله در داخل كشور ( درون شهری 12 الی 24 ساعت ,‌شهرستان ها 24 الی 48 ساعت

  • و در خارج از كشور (‌ با اولین پرواز 72 ساعت بعد از رسیدن به كشور مقصد )‌

  • مدت زمان انجام كار به ازاء هر مرسوله 5 دقیقه بدون احتساب مدت سپری شده در نوبت

  زمان میانگین انجام خدمت
   

   

   

  فرآیند انجام خدمت
    مدارک مورد نیاز

   

   

  فرم های خدمت

   سرویس بیمه پستی

این سرویس به منظور تامین نیاز مشتریان به ارسال وجه نقد ، اسناد و اوراق بهادار و در راستای تضمین و امنیت محتویات مرسولات راه اندازی گردیده و به همین منظور پاکت ویژه بیمه پیشتاز دارای ضریب امنیتی بالا طراحی و تهیه گردیده است که مشتریان میتوانند با مراجعه به باجه های پستی سراسر کشور نسبت به تهیه آن اقدام نمایند .

انواع سرویس بیمه :

 • سرویس بیمه عمومی که حداکثر میزان تعهدات آن 500،000 ریال میباشد.

 • سرویس بیمه اختیاری که اساس محاسبه حق بیمه ، ارزش اظهار شده مرسوله از سوی مشتری بوده و حداکثر تعهدات آن برابر 50،000،000 ریال میباشد.

   سرویس پست مستقیم

پست مستقیم حلقه اتصال تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالا و خدمات با مصرف کنندگان و مشتریان است این سرویس به عوامل کسب و کار اجازه می دهد تا با مخاطبان مورد نظر بطور مستقیم ارتباط برقرار نمایند . پست مستقیم یک رسانه تبلیغاتی است که اساس آنرا بانکهای اطلاعاتی تشکیل می دهد که شامل آدرس سازمانها ، شرکتها و واحدهای تولیدی و خدماتی به همراه مخاطبان هرکدام است . این سرویس مرسولاتی راکه در قالب خدمات پست مستقیم دریافت می گردند اعم از پست تبلیغ با نشانی و بدون نشانی و پست جواب قبول را شامل می شود و از مرحله قبول تا توزیع و پس از آن را نیز در بر می گیرد که براساس کدپستی ده رقمی طراحی و اجرا می گردد . مشتریان محترم پست مستقیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر و استفاده ازاین سرویس می توانند در تهران ابتدا برای انعقاد قرارداد با شماره تلفن بازاریابی 88526577  تماس بگیرند و یا به مراکز مناطق پستی تهران و در سایر نقاط کشور به مراکز ادارات پست شهرستانها مراجعه نمایند.

 IBRS - سرویس پست جواب قبول

برای آگاهی از نظرات ، نگرشها ، نیازها ، علایق و ذائقه های مصرف کنندگان و مشتریان کالا یا خدمات این سرویس که در واقع مکمل سرویس پست مستقیم است گردآوری وارسال فرم های نظر سنجی را برای پژوهشگران و موسسات تحقیقاتی امکانپذیر ساخته است . این سرویس امکان ارتباط دوطرفه را برای فرستنده و گیرنده فراهم می کند متقاضیان این سرویس با مراجعه به ادارات پست و عقد قرارداد ، هزینه های مربوطه را پرداخت و سپس پرسشنامه ها به شکل کارت آئروگرام یا پاکت پستی برای مشترکین مورد نظر ارسال میگردد. پاسخگویان هم بدون پرداخت هزینه های پستی یا الصاق تمبر پاسخنامه ها را به صندوق پستی انداخته و یا به باجه پست تحویل میدهند. واحدهای پستی نیز پس از جمع آوری پاسخنامه ها آنرا به نشانی متقاضی ارسال می کنند .

 سرویس پست تبلیغ

در این سرویس می توان با امکانات موجود در شبکه پستی نسبت به تبلیغات گسترده به روشهای زیر اقدام نمود

 •  نصب پوستر و پلاکارد در کلیه دفاتر و مراکز پستی

 •  توزیع بروشور ، تراکت و پیامهای بازرگانی بصورت بدون نشانی در صندوق های شخصی ، باجه های پستی ، منازل و بصورت با نشانی ازطریق تعیین مخاطب و با استفاده از سیستم کدپستی ده رقمی ( پست مستقیم )

   سرویس پست دو قبضه - اعلامیه دریافت فرستندگان

مرسولات ثبتی به منظور حصول اطمینان از تسلیم مرسولات خود به دست گیرندگان میتوانند از ادارات پست مبداء درخواست ارسال مرسوله به همراه قبض دوم را بنمایند . بدین منظور هزینه ای جدا از سایر هزینه های پستی به اینگونه مرسولات تعلق میگیرد که فرستنده باید آنرا بپردازد. قبض دوم به امضای گیرنده رسید و با سریعترین سرویس پستی برای فرستنده برگشت داده میشود.

 سرویس پست تصویری

سرویسی است که به منظور مبادله تصویر اسناد و مدارک و هر نوشته ای که منع قانونی نداشته باشد در کوتاهترین فاصله زمانی بوسیله انتقال امواج از طریق خطوط مخابراتی صورت میگیرد بطوریکه پس از تحویل مدارک به واحد پستی ، مشتری تائیدیه لازم را اخذ می کند و سند یا مدراک مخابره می شود در اداره پست مقصد هم تصویر سند مورد نظر براساس آدرس تفکیک و برای گیرنده ارسال می شود این سرویس شامل خدمات زیر است :

 • پیام مستقیم : این نوع پیام شامل تصاویر اسناد و مدارکی است که مستقیما به تلفکس گیرندگان ارسال میگردد.

 • پیام عادی داخلی (غیر مستقیم) : این نوع پیام پس از مخابره به ادارات پست مقصد از طریق موزعین در نشانی گیرندگان توزیع میگردد.

 •  تله فکس بروفکس : این نوع پیامها منحصرا بمقاصد خارج از کشور ارسال میگردد . که در تلفکس بصورت مستقیم و در بروفکس برای تعداد معدودی از کشورهای طرف قرارداد پیام به ادارت پست ارسال و توسط موزع پست مقصد به نشانی توزیع میگردد .

   سرویس پست یافته

این سرویس جهت استرداد مدارک و اسناد یافته شده از سوی مردم و برگشت به صاحبانشان در راستای ارائه تسهیلات و خدمات رفاهی به هموطنان راه اندازی شده است . این اسناد شامل شناسنامه ، گواهینامه، گذرنامه، کارتهای نظامی، اسناد ازدواج و مالکیت، مدارک خودرو چک و دست چک، دفترچه پس انداز، کارت عابر بانک و دفترچه بیمه است . واحدهای پستی پس از جمع آوری این مدارک ، اطلاعات مربوط به آنرا طبقه بندی کرده و روزهای آخر هفته از طریق مطبوعات به اطلاع مردم میرساند این اطلاعات در سایت اینترنتی شرکت پست هم وجود دارد .برای استفاده از این سرویس می توان به واحدهای پستی مراجعه و با تکمیل نمودن فرم مشخصات و تعیین نوع سند گم شده درخواست شود تا مدارک مورد نظر ارسال گردد . بدیهی است این اسناد با پرداخت هزینه ارسال از طریق سرویس پست پیشتاز به نشانی متقاضیان ارسال خواهد شد.

 سرویس پست صوتی

دراین سرویس تماس گیرنده بدون محدودیتهای زمانی و مكانی می تواند برای مشتركین این سرویس پیغام ارسال كند.مدیران ارشد،مسئولان روابط عمومی وبخش بازاریابی سازمانها،وزارتخانه ها، شركت ها، نیروهای نظامی، انتظامی وامنیتی، كسبه و بازاریان، رسانه های ارتباط جمعی وبا استفاده ازایـن سرویس می توانندارتباط بااقشارمختلف مردم،مشتریان ومصرف كنندگان خود را حفظ نموده وارتـباطـات مردمی خودرا سامان بخشند. مشتریان درتهران می توانند پس از اخذ اشتراك و دریافت شـماره صندوق پستی صوتی ، شماره رمزخود را وارد وپیامهای مورد نظر را بشنوند یا با وارد كردن شماره صندوق مـورد نـظربـرای مـشترك آنها پیام بگذارند متقاضیان این سرویس می توانند برای كـسب اطلاعـات بیـشتر به اداره كل فن آوری اطلاعات شركت پست ، بخش امور مشتركین مراجعه نمایند.

سرویس پست تلفنی - 193

این سرویس با بهره مندی از تلفن 193 در کوتاهترین زمان ممکن خدمات پستی را در اختیار شهروندان از طریق مراجعه به نشانی متقاضیان قرار میدهد . ایـن سرویـس بـه جزروزهای تعطیل ازساعت8 صبح تا8 شب مشغول ارائه خدمات است.

سرویس پست رستانت

كسانی كه به هردلـیل آدرس دقــیق پستی نـدارند،می توانـنداز فرستـندگـان مرسـولات خود تقاضا كنند نامه رابه آدرس یكی ازدفاترپستی ارسال تـا گیرنده گان بـا مـراجعه وارائـه كارت شناسایی معتبرمرسوله خودرادریافت كنند. این مرسـولات درصـورتی كه مـهلت نگهـداری برای آن تعیین نشده باشد حداكثر دو مـاه دردفتـرپـست مقـصد نگهداری می شود . توریست ها ، مسافران و كسانی كه اقامت دائمی درجایی ندارند می توانند از این سرویس استفاده كنند.

سرویس پست سریع

این سرویس بامشاركت وهمكاری شركت DHL برقرارشده است. مشتریان می توانند با مراجعه به دفاتر پستی ، محصولات خود را به شركت مذكور واگذار كرده و از این طریق محصولات مشتریان در عرض دو یاسه روز كاری به اقصی نقاط جهان بصورتی تضمین شده ارسال می گردد . اسناد ، هدایا ، نمونه كالا و غیره توسط این سرویس در اسرع وقت به نقاط مورد نظرارسال می گردد برای كسب اطلاعات بیشتر با تلفن 88463082 (دفتر روابط عمومی شركت پست ) می توان تماس گرفت.

سرویس پست بار

كالاهای انبوه مشتریان توسط شبكه حمل ونـقل شـركـت پست ازیك محل به عنوان مبداء قبول ومستقیما“به مقصد برای تحویل به گیرنده ارسال می گردد. مشتری برای استفاده ازاین سرویس با دریـافت فرم مربوط ، مشخصات كامل بـار را می نویسد . سپس هزینه ها و نوع وسیله نقلیه تعیین شده و پس از آن محصولات و كالاها توسط وسائط نقلیه پستی به مقاصد مورد نظر ارسال می گردد.

 سرویس پست اکسپرس

مرسولاتی هستند که به درخواست فرستنده و در مقابل پرداخت هزینه مربوطه بعد از رسیدن به مقصد با اولویت و حق تقدم بیشتر نسبت به توزیع آنها اقدام میگردد. شایان ذکر است این سرویس در مورد مرسولات عادی و سفارشی قابل اجراء میباشد .

 سرویس پستی پیک ویژه

دراین سرویس هرنوع كالای مجازومرسوله بانرخ مخصوص ازمبادی قبول ، پذیرفته شده ومستقیما“توسط پیك ویژه و در نهایت سرعت حداكثرظرف 3 تا 5 ساعت، درنشانی گیرنده تحویل می گردد . باحذف عملیات تجزیه ورهسپاری ، این سرویس ازسرعت خاصی برخوداراست واصطلاحا“ به آن سرویس (hand to hand) می گویند. شـهروندان تـهرانی پـس از تـماس بـاشماره های 5 -88526573  پیك ویژه مستقردر اداره كل پست مستقیم ، میتوانند ازاین سرویس استفاده كنند. بلا فاصله پس ازتماس مشتریان موتور سوار موزع به آدرس مشتری اعزام شده وپس ازدریافت مرسوله واخذ كرایه پستی سریعا“ و به طور مستقیم به آدرس گیرنده مراجعه می كند ومرسوله را تحویل می دهد.

 سرویس پست الکترونیک

ایـن سرویس بابهره گیری ازامكانات سخت افزارو نرم افزاری خود، پست الكترونیك را با كیفیتی بسیارمطلوب و ضریـب بالای امنیتی ارائـه می دهـد. اشـتراك پسـت الكتـرونیك شـركت پست بدون هزینه های اینترنت امكانپذیراست و این سرویس مشتركان را قادرمی سازد تا نامه های الكترونیكی را از طریق شبكه جهانی اینترنت ودرمعرض چند ثانیه ارسال ودریافت نمایند. مشتركین همچنین بدون پرداخت هزینه های اینترنت می تواننـد از وب سـایت شـركت پـست استفاده كرده وعلاوه برداشتن آدرس پست الكترونیـك منحصـر بفرد ازاطـلاعات و امكانات متنوع آن شامل معرفی سرویسها ، تـازه ترین خبرهـا ، رهـگیری مرسولات پیشتاز ، آلبوم تمبر ، پست یافته ها و … استفاده كنند. برای اشتراك این سرویس باید به ادارات كل استانها یا مرکز فناوری اطلاعات شركت پست مراجعه كرد.

پست خرید

وقتی مشتری نیازبه خرید اجـناس ازنقاط خاصی داشته باشد اما سفر به نقطه مورد نظر غیر ممكن و یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد میتوان با تماس با مراكز پیام پست (193) تماس گرفته و سفارش خرید اجناس و یا كالای خود را همراه با نام ونشانی اعلام نموده تا پست نسبت به تهیه آن اقدام و درنشانی تعیین شده تحویل گیرنده نماید.

صندوق شخصی

هرفردی باپرداخت هزینه سالیانه وارایه مدارك شـناسـایی و تشکیل پرونده می تواند صاحب یك صندوق پستی شخصی شود. این صندوقها دردو اندازه بزرگ وكوچك ارائه می شوند ودارای دو كلید هستند. خصوصیات این صندوقها دراین است كه گیرنده به جای تحویل گرفتن مرسولات در محل نشانی سكونت خود به صندوق شخصی واگذارشده مراجعه و مرسولاتش را ازصندوق برمی دارد . آدرس گیرنده نیزدریك عدد 8 یا 9 رقمی كه پنج رقم اول آن توسط یك ممیز یا خط تیره جداشده است ، خلاصه می گردد.

 سرویس توزیع حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران و وظیفه بگیران

کلیه افراد بازنشسته ، مستمری بگیر و وظیفه بگیر ، هر ماه بجای مراجعه به بانک میتوانند با استفاده از این سرویس حقوق ماهانه خود را در پایان هر ماه در محل سکونت خود از نامه رسانان منطقه خود دریافت دارند.

 (cash on delivery) سرویس خرید و فروش اینترنتی 

با توجه به رشد چشمگیر و روز افزون تکنولوژی وسایل ارتباط جمعی همانند : تلفن ، فکس، پست الکترونیک و اینترنت ، اقبال عمومی برای استفاده از سرویس های نوین که بر بستر اینترنت قابلیت اجرا دارند افزایش یافته و از اینرو صنعت پست می بایست وارد مرحله نوینی از چرخه حیات خود گردد و خدمات جدیدی را در حوزه فعالیتهای خود و نیز نیاز بازار عصر جدید تعریف و ارائه نماید.از طرفی با توجه به افزایش چشمگیر کاربران اینترنت و بازار بالقوه موجود ضرورت حضور شرکت پست به عنوان شبکه گسترده توزیع بیش از پیش نمایان میگردد.در همین راستا سرویس خرید و فروش اینترنتی شركت پست در سال82 به صورت محدود آغاز و سپس با افزایش تقاضا از سوی فروشندگان، خریداران و شرکتهای فعال در حوزه تجارت الکترونیک به تدریج سایر واحدهای پست تجهیز و امکان ارائه سرویس به مشتریان فراهم گردید. سرویس خرید و فروش اینترنتی شركت پست به فروشندگان امكان میدهد كه محصولات و كالاهای خودر را در یك فضای مجازی و به كلیه خریداران عرضه نماید. از مزایای این سرویس كاهش هزینه های مربوطه و سهولت دسترسی به بازرهای متعدد را میتوان برشمرد


نوع مطلب : دفتر پیشخوان دولت پیام شاهین دژ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1389
جمعه 3 شهریور 1391 07:58 ب.ظ
سلام خسته نباشید .
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 07:05 ب.ظ
سلام
با تشکر از وبلاگتان
و به امید پیشرفت شما
همیشه سلامت باشید
آمار سایت
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic